Zerrin Özer’in Genç Bir Kızken Ünlü Bir Yapımcı Tarafından Uğradığı Tecavüzün Anatomisi

Sanatçıların hayatı her zaman göründüğü gibi parlak ve ışıltılı değil. Türkiye’nin en iyi seslerinden Zerrin Özer de bir zamanlar büyük travma yaşayan isimlerden. Özer’in yaşadığı tecavüzün anatomisine gelin birlikte bakalım…

Zerrin Özer’in yıllar önce başına gelen bu büyün travmadan belki haberdarsınız, belki de değilsiniz. Ünlü sanatçı bu kötü olayı çok uzun süre içinde saklamıştı.

Ünlü şarkıcı bu olaydan ilk kez “Bir Sarışın Küçük Kız” isimli kitabında bahsetmişti.

Olayın yaşandığı dönem, Zerrin Özer müzik dünyasına yeni adım atmış genç bir kız. Ankara’da yaşıyor ve ablası Tülay da başarılı bir ses sanatçısı.

Plak çalışmaları için Kent Plak ile anlaşan Zerrin yapımcısına sürekli gidip geliyor iş için. Hatta o dönem bir gence aşık ve bunu sadece plak şirketinin sahibi ile paylaşıyor.

“Abi” diye hitap ettiği Ümit Güner isimli yapımcı bir gün Zerrin’e gereğinden fazla yaklaşıyor. Sonrasını Zerrin Özer’in kendisinden öğrenelim:

Zerrin Özer, Armağan Çağlayan’ın programında şu şekilde anlatmıştı bu olayı?

“Bir gün bu olay başıma gelmiş, dayak yiye yiye, yumruk yiye yiye… Üstümde 180 kilo bir adam. Bağırıyorum, ben onu hayatımda en yakın abim biliyorum. Ben o zaman başkasına aşığım ve bir tek ona anlatabiliyordum.”

“Annem Ankara’ya diğer ablamların yanına gitmişti. Tülay ablam burada, Sezen, Pakize abla ile çok yakın arkadaştı. Ben de evde tek kalıyorum, günlerce yorganı çekiyorum ağlıyorum. Diyorum ki, ben bunu Tülay ablama söylesem, Tülay ablam gider bu adamı vurur. Annem de bunu duyar kalp krizi geçirir. Ben aileyi bitirmiş olurum dedim. Susmam lazım dedim. Neler yaşadım bir Allah bir ben biliyorum.”

Zerrin bu olayı annesine anlatmaya çalıştığında ise aldığı tepki “Sen şaşırdın herhalde, başına bir iş gelmesini istiyorsun. Bildiğimiz kişi, yabancı bir insan başına bir şey mi getirsin istiyorsun” olmuş.

Bu olayı yıllarca içinde saklayan Zerrin Özer, zar zor psikiyatrlara açılmış. Ancak tabii mevzu sektörde duyulunca, bir de Zerrin Özer bu kişinin ismini vermeyince dedikodular almış başını bitmiş. Hatta Orhan Gencebay bile zan altında kalmış bu yüzden.

Ümit Güner, Amerika’da öldükten sonra Zerrin Özer kendisine tecavüz eden kişinin adını açık açık söylemişti. Ancak çok önemli bir husus var: Zerrin Özer’in bahsettiği kişi oyuncu ve sunucu Güner Ümit değil. Bu konu oldukça karıştırılmış çünkü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x