Uluslararası güçlerin Gazze tekliflerini reddettiler

Filistin Kabileler, Aşiretler ve Aileler Topluluğu’ndan yapılan yazılı açıklamada, ulusal birliğin, Filistin halkının varlığını, vatanı ve halkın direnişini koruyacak tek yol olduğunu duyurdu.

Açıklamada, başkanlık ve yasama seçimlerinin icrası için ulusal kurumlar aracılığıyla ulusal karar süreçlerinde katılımın güçlendirilmesinin zorunlu olduğu kaydedildi.

“FİLİSTİN’DEKİ SİYASİ SİSTEMİN PARÇASI DEĞİLİZ”

Kabile ve aşiretlerin, Filistin toplum mozaiğinin bir parçası olduğuna dikkat çekilen açıklamada, kabilelerin Filistin’de herhangi bir siyasi sistemin alternatifi değil, ulusal oluşumlardan biri olduğu vurgulandı.

“İÇ CEPHE KORUNMALI, İSRAİL İŞGALİNE DİRENMELİYİZ”

İsrail işgaline karşı iç cephenin korunması için direnişi desteklediklerini açıklayan Topluluk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Köy dernekleri sistemini yeniden canlandırmak veya gaspçı işgalciye hizmet eden kabilecilik uyanışları kurmak gibi oluşumlar oluşturarak Siyonist düşmanla alışverişte bulunmak yasaktır ve buna katılan herkes Siyonist işgalci muamelesi görecektir.”

“FİLİSTİN’İ KİMİN YÖNETECEĞİ, FİLİSTİN HALKININ VERECEĞİ BİR KARARDIR”

Açıklamada ayrıca, Filistin halkının yönetimi konusunun Filistinlilerin bir hakkı ve iç meselesi olduğu ve hiç kimsenin buna müdahalesine izin verilmeyeceği vurgulandı.

Ayrıca Topluluk, tüm dünyaya Filistin halkına destek olmaları için çağrıda bulundu.

ULUSLARARASI GÜÇLERİN TEKLİFLERİNİ REDDETTİLER

Öte yandan Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi Genel Müdürü İsmail es-Sevabite, X platformundan yaptığı açıklamada, “Uluslararası taraflar, İsrail’in yönlendirmesiyle savaş sonrasında Gazze’nin yönetimine ilişkin imkanların araştırılması amacıyla Gazze Şeridi’ndeki aşiretler ve muhtarlarla 12 toplantı düzenledi.” ifadeleri yer aldı.

Sevabite, bu konuda kendilerine teklif gelen ailelerin tümünün, Filistin’i içerden vurmayı hedefleyen işgal güçlerinin bu planlarını reddettiğini kaydetti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x