The Elder Scrolls 6’dan Kötü Haberler Var: Özellikle PS Oyuncuları Üzülecek!

Oyun dünyasının en köklü ve en popüler serilerinden olan The Elder Scrolls’un devam oyunu The Elder Scrolls 6’yı yıllardır gözümüz yollarda bekliyoruz. Birkaç yıl önceki duyurusundan beri yeni hiçbir şey görmediğimiz oyundan kritik bilgiler Microsoft ve FCT arasındaki davadan geldi.

Adını daha çok Skyrim ile andığımız The Elder Scrolls serisi hayatlarımıza 1994 yılında Arena ile girdi.

Bethesda’nın ellerinden çıkan ve çıktığı dönemde de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran seri yıllar içerisinde dallanıp budaklanarak modern bir efsane haline gelmeyi başardı. Serinin şimdilik son halkası olan Skyrim ile ise takvimler 2011 yılını gösterirken tanışmıştık. Haliyle herkesin gözü devam oyunu için yollardaydı.

The Elder Scrolls 6 ise 2018 yılının E3 fuardında duyurulduğunda herkes deyim yerindeyse çıldırmıştı!

Ancak Bethesda’dan yıllardır kayda değer bir ses soluk çıkmamıştı. Ta ki Bethesda’yı satın alan Microsoft hakkında görülen davaya kadar. Davadan çıkan detaylar tüm oyuncular olmak üzere özellikle PlayStation kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor.

ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun Microsoft’un dev satın alımları karşısında açtığı davadan bu zamana dek oyuncuları yakından ilgilendiren pek çok detay öğrendik. Son ortaya çıkan bilgiler ise The Elder Scrolls 6 hakkında önemli bilgiler içeriyor. The Verge tarafından erişilen belgelerde The Elder Scrolls 6’nın 2026 yılından önce çıkış yapmayacağını öğrendik. Bunun yanı sıra oyun tıpkı büyük ses getiren bir diğer Bethesda oyunu Starfield gibi PlayStation’ı es geçerek yalnızca PC ve Xbox konsollar için çıkış yapacak.

Zaten yakın zamanda Bethesda’nın başındaki isim Todd Howard’dan The Elder Scrolls 6’nın erken duyurulmasından pişman olduğuna dair bir açıklama duymuştuk.

Tekrar hatırlatmak gerekirse The Elder Scrolls 6 2018 yılında duyurulmuştu ve belgelerde belirtilen çıkış tarihi 2026 yılını işaret ediyor, ki o da herhangi bir erteleme kararı verilmemesi durumunda… Bakalım hala devam eden davanın gidişatı gibi detaylar yeni The Elder Scrolls oyunu için neleri değiştirecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x