İYİ Partililere ‘istifa etme’ tarifi: Gerekli tedbirleri alıyoruz

İYİ Parti DYB (Diyarbakır) adıyla üyelere gönderilen SMS’te “Sayın üyemiz, İstanbul Milletvekilimiz M. Salim Ensarioğlu ile Diyarbakır İl Teşkilatımız İYİ Parti’den istifa etmiştir. Siz de istifa etmek isterseniz e-Devlet üzerinden Siyasi Parti Üyeliği Başvurusu menüsünden İYİ Parti’den istifa edebilirsiniz” dendi.

Bu mesajı X hesabından paylaşan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, buna benzer çok sayıda SMS’in gönderildiğini öne sürerek, “Gerekli tedbiri alıyoruz” dedi.

Kavuncu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bu tip mesaj gönderilenlerin sayısı artıyor. Gerekli tedbiri alıyoruz. Bunların sebebi de çok belli, önceki akşam katıldığım canlı yayında gerçek sayıları ve gerekçelerini açıklayınca delege ve siyaset ağalarının üyelerimizi maraba zannettiği gerçeği de ortaya çıktı. Bu siyasi düzeni, eskimiş siyaset anlayışını değiştirmemiz lazım. Bunun da yolu çağa uygun bir Siyasi Partiler Kanunu’ndan ve demokrasinin daha fazla dijitalleştirilmesinden geçiyor. İradeniz kimsenin ipoteği altında değil, hür ve müstakil budur!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x