Hurmanın bu hali içeni zımba gibi yapıyor! Markettekileri unutturan doğal şeker

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için birçok besin kaynağına ihtiyaç duyuyoruz. Bazı besinler ise vücudun ihtiyacı olan her şeyi karşılayacak güçte olabiliyor. Hurma da onlardan bir tanesi.

Sağlığa karşı pek çok faydası olan hurmanın suyunu tüketmek ise farklı bir alternatif oluşturuyor. Bazı besinler farklı şekilde tüketildiği zaman vücut için çok daha faydalı hale gelebilir. Hurma suyu, hurmanın suyla karıştırılmasından elde edilen bir içecek.

Doğal bir enerji kaynağı olan hurma suyu, doğal şeker içerir. Bu da vücut için hızlı bir enerji kaynağı olur. İçerdiği doğal şekerler sayesinde rafine şekerden kaçınarak tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Antioksidan deposu olan hurma suyu, vücuttaki toksinlerin tek tek atılmasına yardımcı olur. Bu sayede vücutta oluşan serbest radikallerin oluşumu önlenebilir. Düzenli hurma suyu tüketmek, genel sağlığı destekler.

Vitamin içeriğiyle birçok hastalığa yakalanma oranı azalır. Özellikle C vitamini, bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasında etkin bir rol oynar. Hastalıklara karşı korunmak için aşırıya kaçmadan hurma suyu tüketmekte fayda var.

Yapılan bazı araştırmalar hurma suyunun kolesterol seviyesini düşürebileceğini gösteriyor. Seviyelerin dengelenmesini sağlayan bu içecek kan şekerinin de kontrollü olmasını sağlar.

Hurma suyu, düşük glisemik indekse sahip doğal bir şeker kaynağıdır. Doktor kontrolüyle birlikte tip 2 diyabet hastalarının kullanımına uygun olabilir. Bu nedenle, kan şekerini kontrol altında tutma ve insülin seviyelerini düzenleme etkisine sahip olabilir.

İçindeki vitamin ve mineraller saç ve cilt sağlığına kadar iyileştirici özellik gösterebilir. Hücrelerin yenilenmesinde etkili olan bu içecek cildin pürüzsüzleşmesi için tüketilebilir. Bunun için farklı maske karışımları denemenizi öneririz.

Günde bir bardak tüketilmesi gereken hurma suyu, hurmanın etkili faydalarını ikiye katlar. Üstelik hazırlama aşaması da tüketimi kadar kolay. Yapmanız gereken tek şey hurma suyunu elde etmek için 2 saat beklemek.

Öncelikle hurmaları güzelce yıkayın ve üzerlerine içme suyu ilave edin. Ardından dilerseniz 2 saat veya daha fazla bekletebilirsiniz. Hurmalar şiştikten sonra kabuklarını soyup sıcak su ekleyin.

Blenderdan yardım alarak hurmaları pürüzsüz hale getirin. Son olarak tülbent yardımıyla süzerek hurma suyunu tüketime hazır hale getirmiş olursunuz. Şifa olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x