Samsung, Odyssey OLED G8 ve Odyssey OLED G6 Oyun Monitörlerini Tanıttı

Samsung, Odyssey oyun monitörü serisinin yeni modelleri olan Odyssey OLED G8 ve OLED G6 ile karşımıza çıkmış durumda. Yeni model oyun monitörleri son teknoloji yeteneklere ve yapay zeka özelliklerine sahip olması ile dikkat çekiyor.

Yeni monitörlerin teknik özelliklerine bakıldığında Odyssey OLED G8, 32 inç 4K UHD çözünürlüklü bir panele, 240 Hz yenileme hızına ve 0,03 ms’lik hızlı GtG tepki süresine sahip. OLED G6 ise 27 inçlik daha küçük bir panelle geliyor ancak 360 Hz’lik daha yüksek bir yenileme hızını destekliyor. Bu durumda OLED G6 zorlu oyunlar için üstün bir seçenekken çok yönlü bir seçenek isteyenler OLED G8 modelini tercih edebilir.

Samsung, Odyssey OLED G8 oyun monitörünün, yerleşik NQ8 AI Gen3 işlemci sayesinde şirketin yapay zeka yeteneklerine sahip ilk OLED monitörü olduğunu söylüyor. Bu işlemci aracılığıyla OLED G8, kullanıcıların Gaming Hub gibi yerel Smart TV uygulamalarını ve daha fazlasını kullanırken içeriği 4K’ya kadar yükseltmelerine olanak tanıyan yapay zeka destekli “yükseltme yetenekleri” ile donatılmış.

Samsung, panele titreşimli bir ısı borusu entegre ederek ekranı koruyan bir yanma koruma teknolojisi olan OLED Safeguard+ mekanizmasını da dahil etti. Bu, çok daha etkili ısı dağılımına olanak biliniyor ve OLED ekranın daha uzun süre dayanıklılık göstermesi sağlanıyor.

Odyssey OLED G8 ve Odyssey OLED G6 Fiyatı

Odyssey OLED G8 oyun monitörü 1.299 dolar ve OLED G6 oyun monitörü ise 899 dolar fiyat etiketi taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x